Etkileyici Bir Blog Tasarlayın

Güncelleme tarihi: 21 Tem

Wix Blogunuzda arasından seçebileceğiniz 8 güzel düzen bulunmaktadır. Şık bir kartpostal görünümü veya daha fazla içerik alan bir tarzı seçin- herkese göre bir tasarım vardır. Blog ayarlarınızdan blogunuzun tarzına uyan bir düzen seçin. Örneğin, ziyaretçilerinizin ilgilendikleri yazıları keşfetmelerine yardımcı olmak için döşme düzen popülerdir.


Ya da, okuyucularınızın aşağı inerek yazıları tek tek görmesini sağlayan klasik bir tek sütun düzenini seçin. Tam yazı düzeninde ise okuyucular blog yazılarının tamamını görebilir ve aşağı kaydırarak arka arkaya tüm yazılarınızı okuyabilirler.


Tüm düzenler en yeni sosyal özellikleri içerir. Okuyucularınız, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda yazılarınızı kolayca paylaşabilir, kaç kişinin bir yazıyı beğendiğini görebilir, yapılan yorumları okuyabilir ve daha fazlasını yapabilir.


İpucu:

Düzenleri istediğiniz gibi özelleştirin. Blogunuzun ana sayfası için bir düzen, ve kategori sayfalarınız için farklı bir düzen seçin. Seçtiğiniz düzenleri, blog'unuzu yayınladıktan sonra bile istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.


Bunu yapmak için bu adımları izleyin:

  1. Ayarlar'a gidin > Kategoriler

  2. 3 noktalı düğmeye tıklayın

  3. Düzenle seçeneğine tıklayın


Küçük Başlangıçlar, Büyük Sonuçlar Getirir Mi? Bireysel hareket kabiliyetini temelinden ele aldığımızda aerobik egzersizler ile gerçekleşmektedir. Büyük ve küçük kas gruplarının senkronize beraber hareket etmesi ile kalp ve akciğerlerin kana oksijen taşımasını sağlar. Dolaşım sisteminin hızını arttırır. Düzenli, düşük yoğunlukta egzersizler diğer birçok sağlık yararı hakkında ön hazırlık oluşturabilir. · Oksijeni vücutta etkili bir şekilde kullanır. Kalp üzerinde oluşan iş yükü düşer ve stres azalır. · Yorulmadan daha uzun bir süre fazla iş yapabilirsiniz. · Aerobik kapasite artışı, Oksijeni enerji üretimi için kullanabileceğiniz bir fonksiyon haline getirir. İyi bir postürel duruş güçlü, bireyi kendinden daha emin hevesli hale getirir. Stres, kaygı ve olumsuz etkiyi azaltır. Ayrıca, testosteron ve Östrojen oranında artış sağlar. Düşük kortizol, stresi azaltır. Kişisel kontrol duygusu artar. Rekabet görevlerine daha fazla katılım sağlanır. Bu bilgi Harvard Üniversitesinin 2012 yılında gerçekleştirilen Power posing (Güç pozu) isimli araştırmasında yer almaktadır. İyi bir postürün yol haritası nitelikli bir antrenmandır. Amerikan Spor Hekimleri Birliği ve Dünya Sağlık Örgütü Fiziksel aktivite planlarında aktivitenin sıklığı, şiddeti ve yoğunluğu (süresi) mutlaka belirlenmeli, planda kısa ve uzun vadeli hedefler oluşturulmalıdır. Egzersize yeni başlayacak bireyler için planlanan programın başlangıcında, fiziksel aktivitenin şiddeti ve süresi düşük olmalıdır. Egzersize uyum sağlandıkça kademeli ve yavaş bir şekilde artırılmalıdır. Fiziksel aktivite programına makul sınırlar çizilmeli, programa ulaşılabilir hedefler ve kişiye uyan aktivitelerle başlanmasını önermektedir. Şimdi bu araştırmalar üzerine bu işi benim ile günlük canlı veya video eşliğinde

15 – 20 dk. arası egzersizler ile sürdürmek ister misiniz? Bu konu hakkında bana ulaşabilirsiniz. Yeni fikirleriniz benim için değerli yakın zamanda görüşmek dileğiyle.

www.aykuttoraman.com

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Coach Toraman_Zeminsiz.PNG